Slide Show
SkyView CBCT - MyRay (Cone Beam Computed Tomography) PDF Print E-mail
There are no translations available.

albadentRadiografi panoramike tredimensionale (Teknologji e kompjuterizuar me Tomografi me rreze konike.

SkyView eshte evolucioni tredimensional i imazhit panoramik i realizuar mbi matjet e fundit te dentistrise se sotme.
Ideale per rindertimin e strukturave dhembore dhe nofullave si dhe te perpunimit te imazheve panoramike permes nje software te instaluar.
Fale nje dedektori modern te intensifikimit te imazheve qe SkyView ka te instaluar, imazhet qe perftohen jane te nje cilesie shume te larte. Ato perftohen shume thjeshte, ne nje kohe te shkurter, me doza te uleta rrezatimi.
Shume i lehte ne perdorim.
Pajisja ka te integruar nje procedure qe udheheq procesin e marrjes se imazheve.
Pozicionimi i pacientit dhe rregullimi i pamjeve behet me ndihmen e laserit pergjate 3 akseve.
Kalibrimi i pajisjes behet ne momentin e montimit.
Rrotullim i plote 190 ° gjate ciklit te skanimit me 10 / 15 / 20 sekonda.

Pozicionimi shtrire ne shpine i pacientit pervecse shume komod per te, siguron:
•    Imazhe cilesore panoramike 2D dhe 3D
•    Prerje te seksioneve terthore
•    Matje te distancave dhe kendeve me saktesi te larte
•    Imazhe panoramike te rindertimeve ne perputhje me Dicom 3.0

Menyra e perdorimit:

Aktivizohet skaneri dhe shihet fillimisht rindertimi.
Pas-perpunimi lejon operatorin te visualizoje volumin ne 3D, duke studiuar seksionet terthore, masen me precizion te larte, distancat dhe te identifikoje pjeset kritike si kanalet mandibulare.
Ne fund behet pregatitja e programit te detajuar te trajtimit.

 

Na ndiqni ...

facebookIcon
 

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.